AtputaRates.lv

Nr. 1 pirts Valmieras apkārtnē

Ja vēlaties izīrēt pirti Valmierā un labi pavadīt laiku kopā ar mīļajiem tad nr. 1 pirts Valmieras apkārtnē ir “Rātes”. Papildus pirtij šeit variet izbaudīt arī džakuzī un nakšņošanu. Pirts elegantais interjers apsteidz citas pirtis Valmieras apkārtnē. Šeit jūs gaida skaistas un omulīgas telpas kur atpūsties ar ģimeni vai nosvinēt īpašus brīžus draugu kompānijā.

Pirtis Valmieras apkārtnē

Pirts procedūra

Pirts procedūra saistās ar ūdens un karsta tvaika iedarbību uz cilvēka organismu. Ar šādām procedūrām ļoti labi attīra ķermeni, jo ar sviedru palīdzību notiek nevajadzīgo vielu izvadīšana. Tas palīdz uzlabot cilvēka imūnsistēmu, notiek organisma atjaunošanās, visi ķīmiskie procesi darbojas labāk, uzlabojās imunitāte. Pirtis iedala sausās un slapjās, jeb tvaika pirtis. Sausajās pirtīs temperatūra ir 70-110°C, tvaika pirtīs 50-60°C. Atšķirība ir gaisa temperatūrā un mitrumā. Ja meklējiet pirti Valmieras apkārtnē tad “Rātēs” variet baudīt gan slapjo gan sauso pirti. Nereti šo rituālu apvieno ar dažādām ārstnieciski terapeitiskām procedūrām. Tās ir masāžas, peldes, ieeļļošana, aromterapija.

Kura ir labāka – sausā vai tvaika pirts?

Daudzi uzskata, ka pirtis ir paredzētas relaksācijai, muskuļi sasilst un atslābinās. Tā tas arī ir, bet gaumes un metodes ir dažādas. Pirtī ķermenim nekavējoties jāreaģē uz ārkārtas situāciju, jāiedarbina svīšanas mehānismi un jāķeras pie pāris citiem ierastos apstākļos neizmantotiem līdzekļiem. Šāda procedūra ir īsa, bet organisms iedarbina tādu enerģijas rezervju lādiņu, kas vienā acumirklī sadedzina visas kaites.

Ja jūs kaut kādu iemeslu dēļ nevarat apmeklēt pirti, uzmundriniet organismu ar kontrast dušu. Sakarsējiet ķermeni un pēc tam pārmaiņus ļaujieties gan svilinoši karstai, gan ledaini aukstai ūdens strūklai. Možuma deva visai dienai garantēta. Ja jums interesē pirtis Valmieras apkārtnē tad “Rātes” ir 3 minūšu braucienā no Valmieras centra.

Pirts rituāls
Džakuzī

Pirts rituāls

Pirtis ir senākā cilvēku higiēnas sastāvdaļa. Pirmās tika saslietas kā teltis, kur vidū novietoja sakarsētus akmeņus, kam virsū rasināja ūdeni. Šādu metodi izmantoja klejotāj tautas Ziemeļamerikā, Āzijā, kā arī tūristi, ģeologi un ģeodēzisti. Komfortablas pirtis cēla jau senajā Indijā, Ķīnā, Ēģiptē. Grieķijā Hipokrāts pusei savu pacientu izrakstīja pirts procedūras. Ir teiciens, ja nebūtu pirtis, tad ārsti zelta karietēs brauktu. Tā, lūk!

Latviešu pirts atšķiras no tradicionālas saunas, kur parasti ir sauss gaiss un liels karstums, ap 90 grādiem. Latvieši savu pirti kurina ar malku. Šāda, ar malku kurināma pirts Valmieras apkārtnē ir pie mums “Rātēs”, Valmiermuižā. Pirts procedūras laikā uz sakarsētiem akmeņiem tiek liets karsts ūdens, no kā veidojās tvaiki, un latvieši to sauc par pirts gariņu. Latviešu pirtī gaiss ir mitrs un temperatūra ap 65 grādiem. Pirtī notiek karsēšanās, skrubēšanās un pēršanās. Per ar bērzu, ozolu, kļavu, liepu, skujkoku un citām slotām. Latviešu pirtī kopā ar zāļu aromātu ienāk Dieviņš, kuru var sajust, kaut arī redzēt nevar.

Pirts procedūra bieži saistās ar aromterapiju. Izmantojot augus pirtsslotiņās un skrubīšos, mēs saņemam patīkamu baudījumu gan miesai, gan dvēselei. Augu valsts sniedz visplašāko un harmoniskāko atbalstu cilvēka organismam. Šeit izvēle ir ļoti plaša. No tradicionālām bērzu un liepu slotiņām, kurām var būt pievienoti mūsu Latvijas augi (kumelītes, vībotnes, nātres, pelašķi, vērmeles, āboliņš, ceļtekas, raudenes u.t.t.) līdz pat eikaliptu un citu eksotiskāku augu slotiņām. Pirts procedūrai piederas un iesakāma ir  skrubīšu izmantošana ādas attīrīšanai. Šeit vislabāk izvēlēties sāli, kam pievieno saberztus augus pēc izvēles. Var pievienot arī nedaudz ēterisko augu eļļas.

Jāatzīmē, ka pirts iedarbojas pozitīvi uz centrālo nervu sistēmu. Šādas procedūras vērstas uz harmoniju un līdzsvaru, kā arī uzlabo ādas asinsriti un šūnu vielmaiņu. Svarīgi pirti apmeklēt labā draugu vai ģimenes kompānijā, kur pulcējas pozitīvi, omulīgi.

Ja nepieciešams, pie mums pirts procedūru palīdzēs novadīt profesionāls pirtnieks/pirtniece. Speciālisti šajā jomā nodrošina pareizu un pilnvērtīgu pirts apmeklējumu un baudījumu. Ja Jums ir šāda vajadzība lūdzu sazinieties ar mums pirms rezervācijas.

“Rātes” – #1 Pirts Valmieras apkārtnē

Vislabākā pirts Valmieras apkārtnē ir Valmiermuižā, “Rātēs”. Šeit jums piedāvās baudīt pirti ar tās dziedinošo procedūru. Piedāvājam arī pirtnieka pakalpojumus, atsevišķi piesakot. Papildus variet  baudīt burbuļvannu ar siltu vai aukstu ūdeni. Iespēja izmantot divu veidu dušas, parasto, vai spaiņa. Pēc pirts rituāla izgaismota laipa vedinās gremdēties un atsvaidzināties dīķī. Pēc tam lūkojoties zvaigznēs baudi smaržīgu tēju ar Valmiermuižas medu. Sajūta ir brīnišķīga. Tavs ķermenis un gars ir atjaunoti. Tagad vari doties pie miera. Pārnakšņot “Rātēs” būs kā gulēt kā Dieva azotē. No rīta modīsies spirgts un vesels.

Lai veselā organismā vesels gars!

Veic rezervāciju jau šodien!